LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Zateplení, fasády

  Povrchové úpravy fasád včetně řešení zateplení obvodového pláště budov.

  Dobrý den, máme starší dům, omítka je místy popraskaná a loupe se. Obvodové zdi jsou 45 cm, má smysl zateplovat nebo jen udělat novou fasádu? Jestli zateplit, napište mi prosím tlouštku sádrokartonu nebo polystyrenu, která by měla význam. Dům je postaven z dutých cihel, moc děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Na zateplené fasádě s akrylátovou omítkou se mi na severní straně tvoří zelený povlak, máte nějaké řešení jak to odstanit. Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu - chtěl bych provést zateplení RD klasicky polystyrenem s povrchovou úpravou štukem . Na domě je cca 40let stará břizolitová omítka - jaké zvolit materiály a správný technologický postup prací. Moc děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, v současné době svépomocně realizuji fasádu na mém RD. Hrubé omítky mi klasickým způsobem, tj. pískovou maltou zhotovil zedník. Omítka je pevná, rovná a soudržná. Ovšem mi bylo řečeno, že je třeba pod finální silikonovou omítku natáhnout dvě vrstvy lepící stěrky s jenou vrstvou perlinky. Je toto řešení nutné? Dle klasických postupů by měla stačit jedna vrstva lepidla s vloženou tkaninou. Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, v loňském roce jsem zateplovali dům systémem Cemix s polystyrenem. Pak se ještě dokončovaly práce kolem domu a fasáda je dost špinavá, od prachu, bláta apod. Nevím, čím ji vyčistit, abych ji nepoškodila. Děkuji za radu.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, jakou zvolit omítku na zateplenou fasádu?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Je možné použít Basic 115 na lepení a stěrkování estrudovaného polystyrenu XPS a polystyrenu s grafitem? Je vhodné dát probarvenou penetraci i pod Silikonovou omítku ZL 24? Velká část bude ZL 42, kolem oken světlá ZL24. Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, poprosil bych o radu. Tento týden mi byly zhotoveny podlahy v RD vylitím anhydritu, cca před 14ti dny byly dokončeny vnitřní omítky. Zvažuji, zda je vhodné začít dělat kompletní venkovní fasádu (Keratherm 30 broušená) včetně zateplení 16cm polystyrenu cca do 3 týdnů, či by bylo vhodnější počkat na vyschnutí domu a venkovní fasádu řešit na jaře. Současně řešíme i zateplení střechy a sádrokartony a nevím, zda je vhodné dům takto ihned uzavřít ze všech stran. Děkuji a přeji hezký den

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli při zateplení lodžie se převazuje polystyrén na vazbu ve styku s tzv. žiletkou? Myslím tím, jestli se lepí jeden polystyrén na obvodovou zeď a druhý na žiletku a pak naopak, čímž vznikne v rohu spoj jako u cihelného zdiva, nebo se nalepí obvodová zeď a pak se dojede žiletka. Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, venkovní zdi - broušená cihla , klasicky omítnuté + vrchní vrstva je vnější štuk 023 , po 3 letech vytvoření trhlin (bohužel nebyly finance na dokončení).Chceme nyní dát silikonovou barevnou omítku, zedník nám vzhledem k trhlinám navrhuje nejprve zastěrkovat s armovací tkaninou a penetrovat před finální silikonovou omítkou. Je tento postup správný? Jde nám o to, zda vynaložené náklady na stěrkování nejsou zbytečné. Mockrát děkuji za radu.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Zateplení polystyrenem 4 roky,lepidlo ,duvilax , štuk KVK natřený silikonovou barvou , objevené časté vlasové praskliny. Stačí použit penetrace Cemix akrylát- silikon PASN 1 krát plus silikonový fasadní nátěr , nebo tatéž penetrace plus elastický fasadní nátěr ? Děkuji .

  Zobrazit odpověď

  Dobry den mohu bez obav použit na lepeni a stěrku mineralni vaty lepidlo Cemix 115 nebo je lepši použit jiné. Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, je možné použít jako fasádu polystyren-stěrka-perlinka-stěrka-barva nebo musí být poslení vrstvou fasádní omítka.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,zatepluji novostavbu a chtel bych se zeptat, zda je mozne udělat po obvodu (vodorovně) stěny ve výšce cca 3 m něco jako vyrovnávací spáru 0-1 cm (jak kde) pomocí nízkoexpanzní pěny,abych srovnal do vodováhy EPS? Výřezem z EPS to moc nejde. Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, na novostavbe delame novou fasadu. Misto klasickeho ohazovani maltou jsme nakobec pouzili 3cm polystyren, plastove hmozdinky, perlinku, sterku. Muzete mi poradit, jaky druh a odstin barvy (a penetrace) pouzit, abychom eliminovali vznik obrysu hmozdinek, jak jsem to jiz mnohokrat na domech videl?

  Zobrazit odpověď

  Další dotazy...