LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Zateplení, fasády

  28. 6. 2016

  Dobrý den, máme starší dům, omítka je místy popraskaná a loupe se. Obvodové zdi jsou 45 cm, má smysl zateplovat nebo jen udělat novou fasádu? Jestli zateplit, napište mi prosím tlouštku sádrokartonu nebo polystyrenu, která by měla význam. Dům je postaven z dutých cihel, moc děkuji.

   

  Cílem zateplení je dosáhnout potřebných tepelnětechnických vlastností zdiva, především tzv. Součinitele prostupu tepla, jehož standardní hodnota je dána normou a v průběhu let se neustále zpřísňuje. Výsledná hodnota součinitele je součtem součinitelů všech vrtev materiálů, ze kterých se stěna skládá. Více informací na stránce: http://www.spickovezatepleni.cz/vypocty

  Na výše uvedené stránce nalznete proklik na stránku s orientačním výpočtem tloušťky izolantu pro dosažení minimální a doporučené hodnoty podle platné normy u vybraných zdicích materiálů.

  Zdicích prvků je ovšem celá řada a mohou se od sebe z pohledu součinitele liišt - a to i v rámci oblasti, kterou můžeme nazvat jako "dutá cihla". Z toho důvodu bohužel bez více informací nemůžeme poskytnout přesnější odpověď.

  V případě potřeby bližší informace prosím kontaktujte obchodně-technického poradce pro Váš region podle mapkyna stránce: http://www.cemix.cz/obchodne-technicti-poradci.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement