Hliněné omítky: STAVBA V HARMONII S PŘÍRODOU
Zdravé bydlení a tradiční stavitelství s přírodními produkty
Hlína je nejstarším stavebním materiálem lidstva. Již od pradávných časů je díky své kvalitě, odolnosti a zdravotní toleranci osvědčeným materiálem. Hlínu v posledních letech vyhledává stále více lidí jako tradiční přírodní a zcela ekologický stavební materiál. Najdeme ji téměř všude, a to z ní činí téměř neomezeně dostupný materiál, který tak můžeme použít ve velkém. Navíc lze těžbu hlíny provádět s relativně malým dopadem na životní prostředí, tím se její výroba stává energeticky efektivní, udržitelná a ekologicky příznivá.
Věděli jste, že hlína zajišťuje příjemné vnitřní klima v místnostech a budovách?

Mezi silné stránky hliněných stavebních materiálů bezesporu patří pozitivní vliv na vnitřní klima v místnosti nebo budově. Hlína totiž dokáže v krátkém čase absorbovat relativně velké množství vlhkosti, uložit ji a později znovu uvolnit. V praxi to znamená, že hliněná omítka ukládá vlhkost, když je jí v místnosti příliš, a opět ji uvolňuje, když se vzduch stane příliš suchým. Hlína tak "reguluje" vlhkost vzduchu v místnosti a zajišťuje konstantní, příjemnou vlhkost a zdravé vnitřní klima.

Kromě toho hlína umí ukládat teplo a má schopnost tlumit zvuk. Navíc je hlína vhodná pro alergiky, jelikož dovede pohlcovat škodlivé látky ze vzduchu včetně cigaretového kouře. Další vlastností hliněných omítek je právě schopnost pohlcovat pachy.

Hlína je pro každého

Hlínu jako stavební materiál lze použít v novostavbách či při rekonstrukcích, v hliněných stavbách, ale také na klasické cihelné zdivo. Pro stěny a stropy doporučujeme hliněné omítky Cemix. Jak již bylo psáno, hliněné omítky mohou mnoha způsoby velmi pozitivně ovlivnit vnitřní klima.

Při renovacích může vytvářet hliněná omítka na stěnách i stropech zajímavé textury a atraktivní povrchy s přirozeným, harmonickým dojmem a modelovanými zaoblenými rohy.

I v novostavbě, s esteticky hladkými povrchy stěn, může hliněná omítka nenápadně zlepšovat naši pohodu a vnitřní klima v místnostech.

Hliněné omítky navrací přírodu do staveb a domovů stejně jako jiné materiály, například dřevo a kámen. Přírodní materiály nás vrací ke kořenům a dodávají pozitivní energii našemu bydlení.

Objevte hliněné produkty