Rychlé a snadné řešení pro domácí betonářské práce
Využijte sloupkový beton a za 6 minut máte hotovo!
Potřebujete na zahradě opravit plot, postavit nové zahradní sezení nebo třeba zahradní lampu? Vezměte do party náš Sloupkový beton 9300. Práce je tak snadná a rychlá, že si s ním poradí opravdu každý.
Sloupkový beton

Sloupkový beton je připravená rychletvrdnoucí směs, která díky své receptuře nabízí vysokou pevnost a dlouhou životnost. Hodí se pro okamžité domácí betonářské práce i práce na zahradě, jako jsou drobnější rekonstrukce, stavební úpravy nebo kotvení jednoduchých konstrukcí (plotové sloupky, sušáky, zahradní svítidla, poštovní schránky atp.). Mezi kutily je oblíbený především kvůli tomu, že se s ním snadno pracuje. Navíc i rychle – není totiž nutné ho míchat a vytvrdne už za 6 minut.

*Bližší technické parametry produktu si můžete přečíst pod odkazem zde.

Vlastnosti, které oceníte:
  • stačí nasypat a zalít
  • k aplikaci není potřeba elektřina, kbelík ani míchačka
  • vysoká rychlost tuhnutí, za 6 minut je hotovo
  • vysoce pevný a trvanlivý
Pracovní postup:

Jak se Sloupkovým betonem 9300 pracovat si ukážeme na případu, kdy potřebujeme zabetonovat sloupek na zahradě.

  • Nejprve vykopeme v zemi díru. Ideálně hlubokou 80 cm, protože to zhruba odpovídá nezámrzné hloubce v zemi v našem podnebí. A je to přesně také hloubka, u které budeme mít jistotu, že sloupek vydrží na místě dlouhou dobu. 
  • U běžného sloupku o průměru 5 cm bychom na každé straně měli mít alespoň 20 cm betonové vrstvy. To znamená, že ideální rozměr díry bude v tomto případě minimálně 45 x 45 cm a hloubka 80 cm.
  • K zabetonování sloupku nepotřebujeme žádné speciální nářadí ani žádnou elektřinu.
  • První vrstva betonu: nejprve zem navlhčíme a jakmile se voda vsákne, nasypeme první 10 cm vrstvu betonu, kterou zalijeme vodou. Určitě ne hadicí, ale ideálně kropením. 
  • Nyní nastává chvíle, kdy vložíme do díry sloupek, zafixujeme jeho polohu a nasypeme další vrstvu 10 cm směsi a opět zalijeme. Vždy potřebujeme jen takové množství vody, dokud se nám do směsi bude vsakovat. 
  • Takto postupujeme až do konce, vždy po 10 cm. Poslední vrstvu provedeme tak, aby měla malý spad (tvar kužele). Je to proto, aby voda nestékala směrem k trubce, a nedržela se na ní. Tento finální tvar je možné provádět nakonec nebo zcela samostatně. Nesmíme však zapomenout poslední vrstvu pořádně vyhladit.

Spotřebovat bychom měli zhruba 3 litry vody na 25kg pytel Sloupkového betonu. 

*Sloupkový beton Cemix 9300 pro kutily je dostupný v hobbymarketech.

Jeho profesionální variantu Cemix 9330 naleznete ve stavebninách.

Kde je možné Cemix Sloupkový beton 9300 a 9330 zakoupit

Článek v sekci Objevujte & Poznávejte