ZDI V INTERIÉRU: ZRCADLÍ OSOBNOST, INDIVIDUÁLNÍ VKUS I ŽIVOTNÍ STYL
Interiérové zdi plní mnoho různých funkcí
Textury, materiály a povrchy zdí jsou klíčové pro estetiku a vizuální přitažlivost, stejně jako volba správných barev v souladu s vaším stylem i preferencemi. Existují tradiční omítky pro historické budovy nebo hliněné omítky pro ekologický a zdravý život.

Speciální požadavky, jako je topení ve zdech, tepelná izolace, ochrana památek atd., vyžadují speciální produkty. Speciálně vyvinuté materiály pak slouží pro renovaci a opravu strukturálních poškození nebo vad.
Vnitřní omítky
Výhody jednovrstvých vnitřních omítek

Jednovrstvé omítky dnes představují moderní řešení pro rychlou a efektivní výstavbu. Značně urychlují proces omítání, díky svému složení eliminují vznik prasklin a umí regulovat vnitřní mikroklima. Je možné je použít na všechny typy povrchů, od pórobetonu, vápenopískových cihel, až po pálené cihelné bloky nebo beton. Aby dobře fungovaly, je třeba před aplikací precizně připravit povrch a zejména přesně dodržet doporučený technologický postup.

Více
Efektivní a chytrá ochrana proti vodě a radonu
Hydroizolační stěrka

Každou spodní stavbu je nezbytně nutné ochránit proti vzlínající vlhkosti. Hydroizolační stěrky z modifikované asfaltové emulze vynikají zejména rychlou a snadnou aplikací.

Více
Přírodní materiály
Stavba v harmonii s přírodou

Hlína je nejstarším stavebním materiálem lidstva. Již od pradávných časů je díky své kvalitě, odolnosti a zdravotní toleranci osvědčeným materiálem. Hlínu v posledních letech vyhledává stále více lidí jako tradiční přírodní a zcela ekologický stavební materiál. 

Více
Sádrová omítka
Perfektně hladké zdi

Sádrovou omítkou lze dosáhnout mimořádně hladkého a souměrného povrchu, takže je ideální pro vnitřní stěny, které vyžadují hladký vzhled.

Více
Hliněná omítka
Přírodní a ekologická volba pro vnitřní stěny

Vyrábí se z jílu, písku a může být vyztužena slámou nebo skelnými vlákny. Může mít teplou a přitažlivou texturu, která dodá interiéru jedinečný charakter, nebo může být natřena na bílo a vypadat podobně jako jiné omítky.

Protože se hliněná omítka vyrábí ze zcela přírodních materiálů, má nízký dopad na životní prostředí. Hliněná omítka má schopnost pohlcovat a uvolňovat vlhkost, tj. uchovávat ji, čímž reguluje vlhkost v interiéru a podporuje zdravější vnitřní klima.

Více
Tradiční materiály
Hliněné omítky a nepálené cihly

Nepálené cihly se používaly ve stavebnictví poměrně dlouhou dobu, než je na konci 19. století z větší části nahradily cihly pálené. Cihly měly tehdy uplatnění jak v obvodovém zdivu tak v interiéru. V dnešní době se nepálené cihly sice stále vyrábějí, ale v omezené míře.

Více